Ogłoszenia parafialnie- 08.12.2019

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
  3. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:00, a grupy młodzieżowej o 18:30.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę o godz. 19:00 na plebani.
  6. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejną medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem, prowadzoną przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie sie kiermasz świąteczny, organizowany przez Radę Parafialną i parafialny oddział Caritas. W przedsionku kościoła będzie można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe, wykonane przez uczniów i artystów naszej parafii. Dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla osób starszych i samotnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaskopieki Matki Bożej.