Ogłoszenia parafialnie- 08.12.2019

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
  3. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:00, a grupy młodzieżowej o 18:30.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę o godz. 19:00 na plebani.
  6. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejną medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem, prowadzoną przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie sie kiermasz świąteczny, organizowany przez Radę Parafialną i parafialny oddział Caritas. W przedsionku kościoła będzie można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe, wykonane przez uczniów i artystów naszej parafii. Dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla osób starszych i samotnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaskopieki Matki Bożej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *