Ogłoszenia parafialne- 29.12.2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 rozesłanie kolędników misyjnych.
  3. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6:00, 9:00 i 17:00, podczas których będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  4. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w niedziele.
  5. Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od 15:00.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16:30; Brzyna 15:30 i Msza św. Adoracja prowadzona przez SHNSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem i w intencji małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o 16:30.
  8. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny. Szczególne życzenia ks. Mieczysława obchodzącego swoje imieniny w środę.

10.Grupa młodzieżowa zaprasza na jasełka 5 stycznia 2020 r. po Mszy św. o godz. 16:00.

11.Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Feliks Stec z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

12.O. Marek Kordecki od 2 stycznia 2020 r. z mszy św. pogrzebowych odprawi msze gregoriańskie za śp. Stanisławę Kiklica, a O. Krzysztof Mamala z Ojcami Redemptorystami za śp. Zbigniewa Hebdę.