Ogłoszenia parafialne – 26.01.2020

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  26 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz w intencji małżeństw otwartych na dar życia o godz. 16:30.
  2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
  4. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
  5. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej!
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8460 zł.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych  łask i opieki Matki Bożej.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Florek z Obidzy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
  10. Z mszy św. pogrzebowych od 1 lutego 2020 r. zostaną odprawione msze gregoriańskie: ks. Robert Biel w Poznaniu za śp. Józefa Surmę, O. Marek Kordecki w Rzymie za śp. Stanisława Jawora. Szczegóły na stronie internetowej parafii.