Ogłoszenia parafialne – 02.02.2020

OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 3. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Błażeja – błogosławieństwo świec i gardła na Mszy św. o godz. 6:00 i 17:00.
 4. W środę błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00; adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od 16:30; Brzyna od 15:00 i Msza św. Adoracja SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo 40 – godzinne. Przez trzy najbliższe niedziele miedzy mszami będziemy adorować Najświętszy Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 7:00. Adoracja będzie do godz. 12:30, a o 15:30 Nieszpory Eucharystyczne. Zaplanujmy tak najbliższe niedziele byśmy mogli pozostać na modlitwie adoracyjnej.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Sołtys wsi Brzyna uprzejmie informuje, że będzie można odebrać nakazy płatnicze na 2020 rok oraz wpłacić podatek w dniu 9 lutego 2020 r. /niedziela/ od godz. 10: 00 do 15.00 w budynku Świetlicy wiejskiej w Brzynie. Po tym terminie będzie można również wpłacić podatek u Sołtysa Wsi.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.Józef  Patrylak Łazów Brzyńskich oraz śp. Jerzy Stolarski z Gołkowic jego pogrzeb będzie w Jazowsku w poniedziałek o godz. 13.00. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski i opieki Matki Bożej.
 13. Z Mszy św. pogrzebowych od 3 lutego 2020 r. zostaną odprawione Msze gregoriańskie: za śp. Mariana Farona przez Ks. Karola Żurawia w Parafii Pozo w Hiszpanii. Szczegóły na stronie internetowej parafii.