Ogłoszenia parafialne – 09.02.2020

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   9 lutego 2020

1. Rozpoczynamy dzisiaj Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Przez trzy niedzielę chcemy adorować Jezusa eucharystycznego w ramach wynagrodzenia za grzechy. Zachęcamy wszystkich do pozostania po Mszy św. na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  3. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00, a Grupy Młodzieżowej o 18.00.
  7. W piątek po Mszy Świętej odbędzie się medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Serdecznie zapraszamy!
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  9. Sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe w tym roku będą kontynuowane jak w poprzednim. Składamy dzisiaj podziękowanie paniom, które przez cały rok troszczyły się o czystość i wystrój naszego kościoła. W tym roku wysokość ofiary na ten cel to 40 zł od rodziny. Tak jak w ubiegłym roku proszę o złożenie do końca marca.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Sołtys wsi Jazowsko uprzejmie informuje, że wydawanie nakazów płatniczych i przyjmowanie wpłat odbędzie się we wszystkie soboty lutego w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku w godz. 7:00-12:00.
  12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Duszyńska z Jazowska. Pogrzeb w niedzielę o godz. 13:30. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.