Ogłoszenia parafialne – 23.02.2020

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 6:00, 9:00, 18:00; Brzyna 17:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona będzie jako jałmużna wielkopostna na działalność Caritas diecezjalnej i parafialnej. Od środy popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po mszy św. o godz. 6:30, popołudniu o 16:30, a po nim Msza Święta. Dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:00.
 4. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Droga krzyżowa o godz. 14:30, Gorzkie żale o godz. 15:00, a po nich ok. 15:45 Msza św.
 5. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej!
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8490 zł.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Stroje pierwszokomunijne będzie można nabyć w sobotę o godz. 12:30 na plebani.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 12. Z Mszy św. pogrzebowych od 24 lutego 2020 r. zostaną odprawione msze św. gregoriańskie za śp. Karolinę Pomietło przez ks. Józefa Urbana w parafii Pszczółki koło Gdańska i za śp. Stanisława Potońca przez ks. Czesława Komuszynę w Domu Księży Emerytów w Legnicy. Na prośbę najbliższej rodziny msze św. pogrzebowe za śp. Jerzego Stolarskiego zostaną odprawione w kościele OO. Jezuitów we Wrocławiu. Szczegóły na stronie internetowej parafii.