Ogłoszenia parafialne – 01.03.2020

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                                        1 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: po Mszy św. o godz. 6:30; 16:30 i 19:00, w niedziele o 14:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 3. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
 4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 16:30; Brzyna piątek od 15:00 i Msza św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
 5. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 16:30.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 7. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły w gablotach.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej świątyni oraz dzieła duszpasterskie.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. Z Mszy św. pogrzebowych od 2 marca zostaną odprawione msze gregoriańskie za śp. Stanisława Potońca przez O. Krzysztofa Mamalę w Rzymie, za śp. Marię Owsianka przez O. Marka Kordeckiego w Rzymie, za śp. Józefę Poparda przez ks. Roberta Biela w Poznaniu i ks. Zbigniewa Kołodzieja w Jazowsku.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Klimek z Brzyny. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 13.