Ogłoszenia parafialne – 8 marca 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
2. Od poniedziałku Msze św. wieczorne o godz. 18:00.
3. We wtorek na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
4. Spotkanie ministrantów we wtorek o 17:00.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00, a na zakończenie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej parafii w piątek po Mszy św. o godz. 6:30, 17:30 i 19:00. W niedzielę o godz. 14:30, Gorzkie żale o 15:00 i bezpośrednio po nich Msza św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.
7. W sobotę parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele godz. 7:30, powrót ok. godz. 18:00.
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
9. W zakrystii są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki na wielkanocny stół. Składając ofiarę 6 zł wspieramy najuboższych.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.