Ogłoszenia parafialne – 15 marca 2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                15 marca 2020

1. W związku z epidemią koronawirusa apelujemy do wszystkich wiernych o poważne traktowanie poleceń służb sanitarnych i stosowanie się do nich, przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i rozwagi.
  2. Wszystkie osoby, które przyjechały z krajów objętych epidemią bardzo prosimy o zachowanie 14 dniowej kwarantanny. Nie lekceważmy tego obowiązku!
  3. Prosimy, by zgodnie z przepisami państwowymi w kościele nie gromadziło się więcej niż 50 osób.
  4. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież pozostawała w domu, gdyż bardzo często są nosicielami wirusa.
  5. Zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza zawieszone są wszystkie nabożeństwa do odwołania.
  6. Codziennie w naszej Parafii pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie wystawienie najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji oraz możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu pokuty, gdyż istnieje możliwość, że nie będzie parafialnej spowiedzi wielkanocnej.
  7. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy śpiewać „Suplikacje” prosząc dobrego i miłosiernego Boga o ustanie epidemii i zdrowie dla chorych.
  8. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych.
  9. Pamiętajmy też o naszych sąsiadach, chorych i samotnych, aby przyjść im z pomocą w tym trudnym czasie
  10. Zachęcamy do śledzenia parafialnej i diecezjalnej strony internetowej, gdzie będą się ukazywać najnowsze informacje.