Ogłoszenia parafialne – 22 marca 2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. W klimacie zmagania się z pandemią koronawirusa nie rezygnujemy z życia religijnego i praktyk religijnych, choć z konieczności – przybierają dziś one nieco inne formy.
  3. Aby być dyspozycyjnymi dla wiernych – my, kapłani, sami musimy dbać o to, aby samemu nie znaleźć się w kwarantannie, gdyż wtedy nasza posługa sakramentalna wobec Was będzie niemożliwa, a kościół zostanie zamknięty. Nie możemy zatem mieć kontaktu z osobami zarażonymi, nosicielami lub będącymi w kwarantannie. Bardzo prosimy o zastosowanie się do tej prośby.
  4. W związku ze stanem epidemii w Polsce bardzo prosimy by w kościele na Mszy św. było maksymalnie 50 osób, odległość miedzy wiernymi przynajmniej 1 m, znak pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głowy, cześć Krzyżowi Świętemu oddajmy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon– bez kontaktu bezpośredniego.
  5. Codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas osobistej adoracji oraz możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty. W czwartek adoracja od 15:00.
  6. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy różańcowej o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii. W tej intencji ofiarujmy też piątkowe posty.
  7. W środę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. W związku z epidemią przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przenosimy na 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski.
  8. Najnowsze wydanie „Gościa niedzielnego” w wersji elektronicznej za darmo. Zachęcamy do lektury.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją obecną sytuację i wspierają swoimi ofiarami bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Informujemy, że swe ofiary można też składać poprzez wpłatę na konto parafii, którego numer znajduje się na naszej stronie.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Podobińska i Julia Klimek z Brzyny. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.