Ogłoszenia parafialne -29 marca 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Kochani Parafianie! Bardzo prosimy o śledzenie nowych informacji i przestrzeganie decyzji władz państwowych i kościelnych.
  3. Pamiętajcie o rygorystycznym przestrzeganiu zasad higieny. Nie narażajcie siebie i innych, jeśli tylko podejrzewacie u siebie lub innych obecność tego wirusa.
  4. Osoby skierowane na kwarantannę prosimy o jej zachowanie! Służy ona zdrowiu innych i zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa. To jest troska o życie każdego z nas.
  5. Msze św. są sprawowane z udziałem max. 5 osób świeckich zgodnie z przyjętymi wcześniej intencjami.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa.
  7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w Waszych domach i przyjęcia Komunii św. duchowej.
  8. Sakrament pokuty jest sprawowany rano w czasie Mszy św. i wieczorem od 17:30 po wcześniejszym umówieniu się przez telefon.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.
  10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  11. Z mszy św. Pogrzebowych zostaną odprawione Msze gregoriańskie za śp. Ryszarda Krawendę przez O. Marka Kordeckiego w Rzymie od 1 kwietnia i przez ks. Zbigniewa Kołodzieja w Jazowsku od 5 kwietnia; za śp. Felicję Stawiarską przez O. Krzysztofa Mamalę w Rzymie od 1 kwietnia; za śp. Władysławę Piksa przez ks. Roberta Biela w Poznaniu od 1 kwietnia.