Ogłoszenia parafialne – 5 kwietnia 2020

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ  5 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Rytuał modlitw rodzinnych na stronie internetowej.
 2. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach internetowych prowadzonych przez ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 3. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej proszę o telefoniczny kontakt.
 4. W Wielką Środę zachęcamy do przeżycia rodzinnego nabożeństwa pojednania. Rytuał na stronie internetowej parafii.
 5. Zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza obrzędy Triduum Paschalnego odbędą się bez udziału wiernych. Nabożeństwa z kościoła można oglądać na Internecie. Nabożeństwa rodzinne będą umieszczane na stronie internetowej parafii.
 6. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Nie będzie adoracji w Ciemnicy! Rodziny zachęcamy do odprawienia „Godziny świętej”.
 7. W Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Prosimy wszystkich wiernych by w tym dniu wyeksponować krzyż w swoich domach i odprawić rodzinnie Drogę krzyżową.
 8. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym.
 9. Ci, którzy chcą zachować pobożny zwyczaj wielkanocnego poświęcenia pól proszeni są o obejście swojego pola prosząc Boga o błogosławieństwo dla ich pracy na roli. Można zanieść przygotowaną wcześniej w domu palmę i pokropić wodą święconą.
 10. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. O godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00. Intencja z kaplicy w Brzynie zostanie odprawiona w Jazowsku o godz. 9:00.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na utrzymanie naszej parafii.
 12. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu nieczynna. Pilne sprawy załatwiane będą po wcześniejszym umówieniu się przez telefon.
 13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej.