Ogłoszenia parafialne – 12 kwietnia 2020

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Święta Wielkanocne to święta zwycięstwa życia nad śmiercią, to święta zwycięstwa Boga nad mrocznymi siłami grzechu i zła, to święta zwycięstwa człowieka, bo wszyscy mamy udział w zwycięstwie Boga. Wielkanoc to święta nadziei. W tych trudnych czasach szczególnie jej potrzebujemy. Zmartwychwstanie Chrystusa jest nadzieją dającą odwagę życia. „Chrystus wczoraj i dziś. Początek i koniec” jest naszą nadzieją i jej spełnieniem.
Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy mocnej nadziei na lepsze jutro, którą niesie Chrystus zmartwychwstały, zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego.

1. Msze św. w Poniedziałek wielkanocny o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00. Intencja z kaplicy w Brzynie zostanie odprawiona o godz. 9:00.
2. Zachęcamy do udziału w Eucharystii przez media.
3. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
4. W kościołach na nabożeństwach nadal może uczestniczyć tylko 5 osób.
5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Intencja z kaplicy w Brzynie będzie odprawiona w Jazowsku o godz. 9:00.
7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim tygodniu na utrzymanie naszej parafii.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.