Ogłoszenia parafialne – 19 kwietnia 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,  19 kwietnia 2020

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Z tej okazji chcę serdecznie podziękować Parafialnemu oddziałowi Caritas oraz Szkolnemu Kołu Caritas w ZSP w Kadczy za całoroczną posługę na rzecz naszej Parafii.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych od poniedziałku w nabożeństwach w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 20 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
  4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. Będziemy się też modlić przez Jego wstawiennictwo o ustanie pandemii.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie lub na konto bankowe naszej parafii.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Antonina Mróz z Obidzy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.