ogłoszenia parafialne – 26 kwietnia 2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
  2. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych w kościele może przebywać max. 20 osób, a w kaplicy w Brzynie 16. Zachęcamy do udziału w Mszach św. i skorzystania z Sakramentu pokuty w dni powszednie.
  3. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17:30; w Brzynie w piątek od godz. 16:00 i Msza św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
  4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe: w Jazowsku o godz. 17:30 i Msza św., niedziela 15:30; w Brzynie 17:00 msza św. i po niej nabożeństwo majowe. Módlmy się za nasze rodziny i o ustanie pandemii.
  5. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic dla Bractw różańcowych oraz Mszy św. Chrzcielnej.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła złożone indywidualnie i na konto parafialne.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Klementyna Kozieńska z Łazów Brzyńskich. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
  9. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione msze św. gregoriańskie: O. Marek Kordecki w Rzymie za śp. Marian Floryan od 1 maja; O. Krzysztof Mamala za śp. Maria Klag w Rzymie od 1 maja; ks. Robert Biel w Poznaniu za śp. Maria Klag od 1 maja.