Ogłoszenia parafialne – 3 maja 2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 3. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
 4. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiadamy codziennie rano w czasie Mszy św. i wieczorem od 17:30.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17:30, w niedzielę o 15:30; w Brzynie o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 6. Pragniemy dzisiaj skierować słowa podziękowania dla naszego Pana Organisty Henryka Słowikowskiego za posługę organisty w naszej parafii. Dziękuję za chętne podjęcie posługi, gdy brakło nam organisty, zaangażowanie w pracę, dyspozycyjność i wielki szacunek okazywany liturgii i nam kapłanom. Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Pan Bóg obdarzy Cię wszelkimi łaskami, a Matka Boża Jazowska otacza płaszczem matczynej opieki. Bóg zapłać!
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i kościoła złożone indywidualnie i na konto parafialne.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. W niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św., a w sobotę o godz. 18:00 za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa przez Internet.
 10. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Piotra Kołodzieja z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 11. Z mszy św. pogrzebowych ks. Zbigniew Kołodziej odprawi msze gregoriańskie za śp. Czesława Gucwę od 10 maja 2020 r.