Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. Jest oczywiste, że w świetle aktualnej sytuacji i limitów osób mogących w kościele uczestniczyć we Mszy świętej – chętnych jest zwykle więcej niż w kościele może się jednocześnie znajdować. Ponadto pierwszeństwo w uczestnictwie mają osoby związane z zamawianą intencją Mszy świętej. Prosimy, aby te „zainteresowane” osoby potwierdziły przynajmniej dzień wcześniej chęć udziału w swej Mszy  świętej i podały przybliżoną liczbę osób w celu dokonania dla nich rezerwacji miejsca w kościele (to zgłoszenie może być telefoniczne lub na e-mail Parafii). W przeciwnym razie – gdy nie będzie z ich strony takiego zgłoszenia – a inni chętni przychodząc wcześniej do kościoła wykorzystają limit uczestników – takie osoby nie będą miały możliwości uczestniczyć we Mszy świętej wewnątrz kościoła. Osoby, dla których zostało zarezerwowane miejsce, przychodzą przynajmniej na 20 minut przed rozpoczęciem liturgii, potem wolne miejsca w kościele zostaną udostępnione innym chętnym!
  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, uroczystość odpustowa w kaplicy w Brzynie. Ze względu na pandemię Msza św. o godz. 9:45.
  4. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiadamy codziennie rano w czasie Mszy św. i wieczorem od 17:30.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i kościoła złożone indywidualnie i na konto parafialne.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Wyrostek z Brzyny. Polecamy jej nieśmiertelną dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
  8. Z Mszy św. pogrzebowych O. Piotr Graduszewski odprawi msze gregoriańskie za śp. Czesława Gucwę od 11 maja 2020 r. Szczegóły na stronie internetowej parafii.