Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  3. Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży 10 czerwca o godz. 16:00 w kościele w Łukowicy. Spotkanie organizacyjne dla klasy VIII a we wtorek o godz. 16:00, VIII b i VIII ze szkoły w Kadczy w środę o godz. 16:00 w kościele.
  4. W związku z wieloma zapytaniami w sprawie I Komunii św. informujmy, że w obecnej chwili nie ma technicznej możliwości zorganizowania tej uroczystości. Termin będzie podany z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, gdy w kościele będzie mogło przebywać co najmniej 50 osób. Rodziców prosimy o zrozumienie i cierpliwość, wspólną modlitwę z dziećmi oraz katechezę realizowaną w domu rodzinnym.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie i na konto parafialne na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.