Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                  

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dziękujemy dziś Panu Bogu za to, że możemy liczniej uczestniczyć Mszy św. Jedynym ograniczeniem jest bezpieczna odległość ok. 2 m i maseczki. Na zewnątrz kościoła może przebywać 150 osób.
 3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. Włączmy się w ogólno diecezjalną akcję „Ostatni dzwonek” polegającą na wyspowiadaniu się i przyjęciu Komunii św. Wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie rano podczas Mszy św., a wieczorem od 17:30.
 6. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za dzieci o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 8. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 9. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w kaplicy na Brzynie o godz. 16:00 i Msza św. Adoracja SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św. Udamy się do osób starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Proszę o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii.
 10. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o 17:30.
 11. I Komunia św. odbędzie się 27 czerwca (sobota): o godz. 11:00 – Kadcza i kl. III c, 13:00 – kl. III a i b.
 12. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w Jazowsku 10 czerwca o godz. 15:30. Spotkanie modlitewne jutro w poniedziałek o godz. 18:30.
 13. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Obidzy. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00. O 15:30 nieszpory niedzielne i Litania do NSPJ.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie i na konto parafialne na utrzymanie naszej parafii.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 17. Od 1 czerwca z Mszy św. Pogrzebowych zostaną odprawione Msze św. Gregoriańskie: za śp. Jerzego Kożucha – ks. Robert Biel w Poznaniu; za śp. Stanisława Szwarkowskiego O. Krzysztof Mamala w Rzymie; za śp. Leonę Podobińską O. Marek Kordecki w Rzymie.