Ogłoszenia parafialne – 7 czerwca 2020

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Ze względu na pandemię w naszej diecezji procesje będą po każdej Mszy św. wokół kościoła, tak by zachować przepisy o zgromadzeniach. W ten sposób każdy będzie mógł uczestniczyć w procesji i unikniemy tłumów. Msze św. jak w niedziele. O 15:30 uroczyste Nieszpory eucharystyczne. Składka w Boże Ciało na hospicja działające w diecezji oraz na cele charytatywne.
  3. Procesje eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  4. W piątek po procesji będzie miała miejsce medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Zapraszamy.
  5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam na poniedziałek i wtorek na godz. 18:00. Uroczystość bierzmowania w środę o godz. 15:30.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Kozik z Brzyny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00 i śp. Julia Hryczyk z Kadczy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.