Ogłoszenia parafialne – 14 czerwca 2020

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
 2. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem rodzin wraz z dziećmi i wianków będzie w następującym porządku:
 • poniedziałek – Brzyna
 • wtorek – Łazy Brzyńskie i Obidza
 • środa – Jazowsko
 • czwartek – Kadcza
 1. Spotkanie dzieci klasy III a i b z Jazowska we wtorek o godz. 17:00, klasy III c i z Kadczy po wieczornej Mszy św. (próba uroczystości w kościele)
 2. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to święto Patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich Członków zapraszam na wieczorną Eucharystię połączoną z procesją. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 4. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 6. Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.