OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21 czerwca 2020

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  21 czerwca 2020

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
 2. Pragnę gorąco podziękować tym, którzy w tym roku pomogli w organizowaniu procesji z okazji Uroczystości Bożego Ciała: druhom strażakom z Kadczy i Jazowska, Związkowi Podhalan O. Jazowsko, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną w czwartek na godz. 18:00.
 7. Spowiedź św. Przed Uroczystością I Komunii św. w piątek o godz. 16:00.
 8. Uroczystość I Komunii św. w sobotę o godz. 11:00 i 13:00.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej parafii.
 10. Dziękuję za dar ołtarza złożony przez rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 11. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł doi wieczności śp. Franciszek Wyrostek z Brzyny. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.