OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 czerwca 2020

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  28 czerwca 2020

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających.
 3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. 7:00, 9:00 i 18:00; Brzyna 17:00. Składka zbierana w tym dniu do dyspozycji Ojca świętego.
 4. Od wtorku msze św. o godz. 6:00 i 18:00.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17:30; Brzyna piątek o godz. 16:00 i Msza św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez HS NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
 8. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 17:30.
 9. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej!
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8820 zł. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Została zakupiona nowa kadzielnica liturgiczna.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży i starszych.
 12. Wszystkim Solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności ks. Piotrowi i Panu Tomaszowi naszemu kościelnemu, życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.
 13. Z mszy św. pogrzebowych od 1 lipca 2020 r. zostaną odprawione msze gregoriańskie: za śp. Stanisława Szwarkowskiego O. Krzysztof Mamala w Rzymie, za śp. Stanisława Hajduka O. Marek Kordecki w Rzymie, za śp. Rozalię Majkrzak ks. Robert Biel w Poznaniu.