Ogłoszenia parafialne – 26 lipca 2020

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

 1. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
 2. Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 3. W związku z pracami w kościele nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45.
 4. W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwa z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:30.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 7360 zł.
 8. W prezbiterium naszego kościoła trwają prace konserwatorskie polegające na odsłonięciu i zabezpieczeniu barokowych fresków.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Rzepiel z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 12. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione od 1 sierpnia msze św. gregoriańskie: ks. Robert Biel w Poznaniu: śp. Rozalia Majkrzak; O. Marek Kordecki w Rzymie: śp. Stanisław Hajduk; O. Krzysztof Mamala w Rzymie: śp. Stanisław Szwarkowski.