Ogłoszenia parafialne – 2 sierpnia 2020

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   2 sierpnia 2020

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
  3. Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  4. W czwartek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od 17:30, Brzyna od 16:00 i Msza św. Adoracja SH NSPJ Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie nasze świątyni dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę z okazji poświęcania pojazdów zebraliśmy5000 zł. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Dnia 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Do sanktuarium w grupie „19” wchodzą osoby, które szły w niej na trasie. Inni mogą pojechać jako witający pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy przez formularz umieszczony na stronie facebook Grupy „19” do dnia 17 sierpnia. Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Antoni Rzepiel z Jazowska i Mieczysław Kozik z Jazowska. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.