Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     9 sierpnia 2020

  1. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  3. W piątek z przyczyn epidemiologicznych nie będzie czuwania modlitewnego prowadzonego przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre.
  4. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  8. Dnia 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Do sanktuarium w grupie „19” wchodzą osoby, które szły w niej na trasie. Inni mogą pojechać jako witający pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy przez formularz umieszczony na stronie facebook Grupy „19” do dnia 17 sierpnia. Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom.