Ogłoszenia parafialne –23 sierpnia 2020

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzymy miłego pobytu i wypoczynku.
  2. W środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8320 zł na remont kościoła, a do puszek na pomoc dla Libanu 5954 zł.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  5. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu podczas mszy św.
  6. Decyzją ks. bpa Ordynariusza tym tygodniu kończą posługę duszpasterską w naszej parafii księża wikariusze ks. Mieczysław i ks. Piotr. W imieniu całej Parafii dziękuję ks. Mieczysławowi za 9 – letnią posługę i katechizację w szkole w Brzynie i Jazowsku; ks. Piotrowi za posługę w ostatnim roku i katechizację w szkole w Kadczy. Ks. Mieczysław został skierowany do Parafii Cikowice, a ks. Piotr do Parafii Tarnów Mościce.
  7. Do naszej Parafii zostali skierowani ks. Piotr Bieś i ks. Mateusz Odziomek. Posługę rozpoczną 27 sierpnia.
  8. Z mszy św. pogrzebowych od 1 września zostaną odprawione msze św. gregoriańskie: za śp. Rozalię Kozieńską O. Krzysztof Mamala w Rzymie, za śp. Piotra Kołodzieja O. Marek Kordecki w Rzymie, za śp. Wojciecha Krawendę ks. Robert Biel w Poznaniu, za śp. Marię Kozik ks. Zbigniew Kołodziej w Jazowsku, za śp. Józefa Podobińskiego ks. Edwin Rzeszuto w Tarnowie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  10. Zmarła śp. Antonina Kałuzińska z Kadczy. Pogrzeb we wtorek o godz. 15:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.