Ogłoszenia parafialne – 30 sierpnia 2020

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 2. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i szkolnego we wtorek o godz. 18:00. Pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 3. Witamy w naszej parafii nowych Księży wikariuszy: ks. Piotra Biesia i ks. Mateusza Odziomka. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jazowskiej na czas posługi w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18:00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17:30. Brzyna w piątek spowiedź od godz. 16:00 i bezpośrednio po zakończeniu Msza św. Taca zbierana w pierwszy piątek tradycyjnie przeznaczona będzie na cele misyjne. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez HS NSPJ.
 7. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życia z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w sobotę o godz. 17:30.
 8. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7:00; Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i działalność duszpasterską w parafii.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.