Ogłoszenia parafialne 6 września 2020

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 suma odpustowa, 15:40 nieszpory niedzielne, a po nich Msza św., Brzyna godz. 9:00. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej mszy św. Proszę o przygotowanie feretronów, sztandarów, przyjście dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatów. Zachęcam też, aby na sumie odpustowej uczestniczyć w strojach regionalnych. Intencja mszalna przyjęta na godz. 9:00 zostanie odprawiona na sumie.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  3. Wszystkich ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Nowennę, a po mszy św na pierwsze powakacyjne spotkanie, a lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie dziewczynek z DSM w piątek o godz. 16:00. Zapraszamy też chętne dziewczynki z klasy II i III.
  5. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
  6. Spotkanie Grupy młodzieżowej w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i działalność duszpasterską w parafii.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysława Potoniec z Kadczy i śp. Stanisław Kozik z Brzyny. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.