Ogłoszenia parafialne 13 września 2020

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Zbigniewowi Baranowi proboszczowi parafii w Łapczycy składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:30.
 4. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16:30, ministrantów o 17:00, a lektorów we czwartek o godz. 19:00.
 5. Zapraszamy animatorów programu „Młodzi na progu” na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Mszy Św.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.
 8. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:00, a Grupy młodzieżowej o godz. 19:00.
 9. Odpust w Czarnym Potoku w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka z naszej parafii do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni
  i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 11. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze (25 zł).
 12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności Ks. Kanonikowi Stanisławowi obchodzącemu imieniny, składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej i dużo zdrowia i sił w posłudze kapłańskiej.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Koza i śp. Stanisław Ubik z Brzyny. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!