Ogłoszenia parafialne 20 września 2020

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać
    z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16.30, ministrantów o 17.00,
    a lektorów we czwartek o godzinie 19.00.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.
  5. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św., po której odbędzie się spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do I Komunii św.
  6. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:00, a Grupy młodzieżowej o 19:00.
  7. Spotkanie animatorów „Młodzi na progu” w sobotę o godz. 19:00.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
  9. Bardzo dziękuję druhom strażakom z OSP Kadcza za wyczyszczenie rynien kościoła i dezynfekcję kościoła i otoczenia kościoła.
  10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a szczególnie Ks. Mateuszowi obchodzącemu imieniny, składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask w posłudze kapłańskiej.
  12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Potoniec z Kadczy. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
  13. Z mszy św. pogrzebowych zostanie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Władysława Ramsa przez Ks. Huberta Kępińskiego w Łodzi od 21 września br.