Ogłoszenia parafialne 27 września 2020

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.
 2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 3. Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 5. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe od czwartku o godz. 17:30 a po nim Msza św., w niedzielę o godz. 15:30; Brzyna 16:30 Msza św. i różaniec.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa: środa, czwartek i piątek od godz. 17:00, Brzyna w piątek od 15:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornej Mszy św.
 7. W sobotę różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia.
 8. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16.30, ministrantów o 17.00, a lektorów we czwartek o godzinie 19.00.
 9. Spotkanie Grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19:00.
 10. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 11. Msza św. chrzcielna w przyszłą niedzielę o godz. 14:00.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 7490 zł na remont kościoła.
 13. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 15. Z mszy św. pogrzebowych od 1 października zostaną odprawione Msze .św. gregoriańskie za śp. Władysława Ramsa przez ks. Roberta Biela w Poznaniu, za śp. Władysława Lizonia przez O. Marka Kordeckiego w Rzymie, za śp. Józefa Petrylaka przez ks. Zbigniewa Kołodzieja w Jazowsku. Szczegóły na stronie internetowej parafii.