Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski

„KOMUNIA ŚWIĘTA NA RĘKĘ NIE JEST PROFANACJĄ!”

W komunikacie wydanym w związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii świętej na rękę, Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne”.

 

Jednocześnie warto przypomnieć, iż wszyscy ci, którzy decydują się przyjąć Komunię Świętą na rękę zobowiązani są przyjąć odpowiednią postawę (tzn. dokładnie umyć i zdezynfekować dłonie, złożyć rękę lewą na prawą).

Pełna treść komunikatu Komisji Liturgicznej KEP pod adresem:

https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/8054-komisja-liturgiczna-episkopatu-komunia-na-reke-nie-jest-profanacja