Ogłoszenia parafialne 11 października 2020

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać podczas nabożeństwa różańcowego.
 3. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 6. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16.30, ministrantów o 17.00, a lektorów we czwartek o godzinie 19.00.
 7. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:00, a Grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19:00 i 20:00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na dzieła duszpasterskie i utrzymanie naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Iwona Warzecha z Jazowska. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 12. W związku z publicznymi inicjatywami krytycznymi wobec Komunii Świętej na rękę Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała stosowny komunikat. Przypomina w nim, że główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodziwe, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią tego komunikatu, który jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 13. Z Mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione Msze św. gregoriańskie za duszę śp. Rozalii Kozieńskiej przez ks. misjonarza Andrzeja Zawadzkiego od dnia 12 października.