Ogłoszenia parafialne 18 października 2020 roku

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny.
 2. Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowaniu dystansu 2 m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła. Limit wiernych w naszym kościele w strefie czerwonej to 50 osób; w kaplicy w Brzynie 40 osób.
 3. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy śpiewać „Suplikacje” prosząc dobrego i miłosiernego Boga o ustanie epidemii i zdrowie dla chorych.
 4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam do modlitwy różańcowej z prośbą o ustanie pandemii i zdrowie dla chorych.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 6. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w ramach programu „Młodzi na progu”.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Niech wyrazem naszej wiary w świętych obcowanie i kultury będzie troska o groby naszych bliskich oraz o wygląd cmentarza.
 8. Zachęcamy się, aby do Uroczystości Wszystkich Świętych przygotować się przez sakrament pokuty. Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw różańcowych.
 9. Wypominki za zmarłych całoroczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe przy wyjściach z kościoła i do pobrania na stronie internetowej parafii.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
 11. W przyszłą niedzielę zmiana czasu.
 12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.