Ogłoszenia parafialne 25 października 2020 roku

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
 2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św będą sprawowane według następującego porządku: 7:00, 9:00, 9:45 Brzyna, 11:00 i 14:00 – Msza św z Nieszporami za zmarłych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Z powodu pandemii nie będzie procesji na cmentarzu. Różaniec ze stacjami odmówimy po Mszy św o godz. 14:00.
 3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o godz. 6:00, 6:30 i 18:00; Brzyna 16:30 Różaniec za zmarłych i Msza św. W tym roku z powodu pandemii przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 4. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o 15:30. Brzyna od poniedziałku o godz. 16:30 do 8 listopada.
 5. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych będzie niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 5 200 zł i 150 $.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Łazarz z Jazowska. Pogrzeb dziś o godz. 13:30. Zmarł również ks. Józef Grabowski wikariusz w naszej parafii w latach 1959-1961. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 11. Z Mszy św. pogrzebowych od 1 listopada zostanową odprawione Msze święte gregoriańskie: za duszę śp. Stefanii Florek przez O. Krzysztofa Mamalę w Rzymie, za śp. Marię Owsiankę przez O. Marka Kordeckiego w Rzymie oraz za śp. Antoniego Gałysę przez Ks. Roberta Biela w Poznaniu.