Ogłoszenia parafialne 1 listopada 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
 2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. „Dzień Zaduszny”. Msze św. w Jazowsku 6:00, 6:30 i 18:00; różaniec z wypominkami 17:30; Brzyna 16:30 różaniec z wypominkami i Msza św.
 3. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych cmentarz parafialny dziś i jutro jest zamknięty.
 4. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami codziennie o godz. 17:30, niedziela 15:30; w Brzynie do soboty o godz. 16:30
 5. Odpusty za naszych bliskich zmarłych w tym roku możemy zyskiwać przez cały miesiąc listopad. Okazja do spowiedzi podczas różańca z wypominkami i Mszy św.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Dzisiaj przy kościele kwesta na utrzymanie  WSD w Tarnowie.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wojciech Hebda z Jazowska i śp. Józef Owsianka z Jazowska (pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00). Zmarł też ks. Józef Majka wikariusz naszej parafii w latach 1979-85. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 12. Z mszy św. pogrzebowych zostanie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Antoniego Łazarza przez Księży Chrystusowców w Poznaniu od 2 listopada 2020 r., a za śp. Janinę Podobińską od 9 listopada przez ks. Zbigniewa Kołodzieja w Jazowsku.