Ogłoszenia parafialne 8 listopada 2020 roku

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata.
 2. W związku z dramatycznym wzrostem zachorowań na COVID zostały zaostrzone limity sanitarne również co do liczby osób w kościołach: w Jazowsku jest to 25 osób, w kaplicy w Brzynie 20 osób.
 3. Przypominamy, że przez cały listopad pod zwykłymi warunkami (i nawiedzając cmentarz) można zyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17:30, niedziela 15:30.
 4. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00; Brzyna 9:45.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualne wpłacane na konto parafialne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Władysław Biel z Łazów Brzyńskich i śp. Józef Majerski z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 11. Z Mszy św. pogrzebowych zostanie odprawiona msza św. gregoriańska za śp. Stanisławę Świechowską przez ks. Albina Żabę w Łodzi. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.