Ogłoszenia parafialne 15 listopada 2020 roku

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym Listem Apostolskim: „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę szczególnie w czasie przeżywanej pandemii.
  2. Różaniec z wypominkami codziennie o 17:30, a w niedzielę o 15:30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne wpłacane na konto parafialne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Warzecha z Jazowska, śp. Józefa Tokarz, śp. Stefania Łatka z Brzyny i śp. Janina Basta z Kadczy. W piątek wypada 33 rocznica śmierci ks. Jana Nowińskiego. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!