Ogłoszenia parafialne 22 listopada 2020 (Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30; niedziela 15:30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 5290 zł.
  7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  8. W tym roku z powodu pandemii Pan kościelny i organista nie będą roznosić opłatków do naszych domów. Pobłogosławione opłatki będzie można zabrać z zakrystii kościoła i kaplicy w Brzynie. Ofiara złożona przy tej okazji będzie wyrazem wdzięczności za posługę Panów kościelnego i organisty w naszej parafii.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej.
  10. W zakrystii są do nabycia albumy z kościołami naszego regionu. Cena 50 zł.
  11. Z Mszy świętych pogrzebowych zostaną odprawione Msze święte gregoriańskie za śp. Tadeusza Kukuczkę przez Ks. Piotra Bulandę w Toruniu od 23 listopada. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.