!!! POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO MINISTRANTÓW NASZEJ PARAFII !!!

Uroczystość odbyła się 20 grudnia. Ks. Proboszcz Mirosław Papier zachęcał chłopców, by podobnie jak król Dawid, w służbie kierowali się troską o Dom Boży.

Zwrócił też uwagę na to, jak wielkim wyzwaniem jest służba ministrancka. Odwołał się także do symboliki białej komży, która jest znakiem czystego serca. – Troszczcie się o to, by wasze serca zawsze były czyste – mówił ks. Papier.

Nad formacją dziewięciu nowych ministrantów czuwał opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza – Ks. Piotr Bieś. Chłopcy rozpoczęli formację na początku roku szkolnego, jednak była ona mocno utrudniona ze względu na panującą pandemię.

Podczas przygotowania ich do służby, Ks. Piotr kładł nacisk na to, aby chłopcy traktowali tę posługę jako zobowiązanie i świadectwo – zobowiązanie do służby Chrystusowi i świadectwo posługi i wiary. Opiekun ministrantów zwrócił też uwagę na duży wkład rodziców w pomoc przy formacji nowo przyjętych ministrantów.

Pragniemy gorąco podziękować drogim Rodzicom i bliskim chłopców za motywowanie, modlitwę i wsparcie w czasie przygotowań do służby przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa! Niech On – Dobry Pasterz obdarza Was hojnymi łaskami!

WSZYSTKIM NOWYM MINISTRANTOM ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I OPIEKI NASZEJ PATRONKI – MARYI W ODTĄD PEŁNIONEJ POSŁUDZE!

***

Szczegóły z uroczystości w galerii oraz na stronie Gościa Tarnowskiego: https://tarnow.gosc.pl/doc/6660247.Jak-krol-Dawid-troszczcie-sie-o-dom-Bozy