CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne.
  2. Okazja do spowiedzi św. codziennie na mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy spowiadać do godz. 19:00.
  3. Z powodu pandemii posługę sakramentalną osób starszych i chorych prosimy ustalać indywidualnie z kapłanem.
  4. Ostatnie roraty w środę o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. wieczornej!
  5. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
  6. Na Pasterkę zapraszamy: Brzyna o godz. 22:00, Jazowsko o północy. O godz. 23:00 młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie.
  7. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. 9:00, 11:00, 13:00 i 16:00; na godz. 11:00 zapraszamy dzieci na adorację przy żłóbku.
  8. W drugi dzień Świąt błogosławieństwo owsa na każdej Mszy św. Msza św. chrzcielna o godz. 13:00. Składka na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!
  9. W niedzielę Świętej Rodziny po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00 kolędnicy misyjni przedstawią scenkę misyjną i będzie składka do puszek w ramach Kolędników misyjnych.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Krzywda z Jazowska i śp. Józefa Majerska z Obidzy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj i m wieczne spoczywanie.
  14. Z Mszy św. pogrzebowych zostanie odprawiona Msza Św. gregoriańska za duszę śp. Stanisławy Groń przez Ks. Albina Żabę w Łodzi od dnia 21 grudnia 2020 roku.