NARODZENIE PAŃSKIE A.D. 2020

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

***

  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z Narodzenia Pana trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość. 
  2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku: 7:00, 9:00, 11:00, 13:00 i Brzyna 9:45. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Taca zostanie przeznaczona na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. 
  3. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Na Mszach świętych odnowimy w trakcie liturgii przyrzeczenia małżeńskie. Małżonków prosimy by stali w kościele blisko siebie. 
  4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza Radzie Parafialnej, Związkowi Podhalan w Jazowsku, młodzieży, panu kościelnemu, wszystkim osobom z nimi współpracującym, którzy zaprojektowali i wykonali szopkę. Szczególnie dziękuję swoim braciom kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.