DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

1) W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2) Zapraszamy na Msze św. kolędowe:

– poniedziałek 4. 01. – Jazowsko Wieś

– wtorek 5. 01. – Jazowsko (pozostała część)

– czwartek 7. 01. – Kadcza Podgóra

– piątek 8. 01. – Kadcza Wieś

3) W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można odebrać przy wyjściu z kościoła i przy okazji wesprzeć ofiarą naszą parafialną grupę młodzieżową.

4) W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

5) Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

6) W piątek po Mszy św. godz. 18:00 odbędzie się medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Serdecznie zapraszamy!

7) W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8) Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej parafii.

9) Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

10) W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Mróz z Brzyny. Za spokój jej duszy zostaną odprawione Msze św. gregoriańskie w Toruniu od 4 stycznia przez ks. Piotra Bulandę. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.