NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić miłość światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Zapraszamy w poniedziałek na 17:00 na Mszę św. kolędową z błogosławieństwem tych wszystkich, którzy wcześniej nie mogli przyjść.
  3. W środę podczas wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać peregrynację Obrazu Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników w Regionie Małopolska relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Celem jest zgromadzenie i uwrażliwienie ludzi pracujących, że są za siebie wzajemnie odpowiedzialni oraz wspólna modlitwa zawierzenia Panu Bogu siebie i zakładów pracy przez pośrednictwo Matki Bożej i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Serdecznie zapraszamy.
  4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Szumachera z Łazów Brzyńskich i Piotra Wyrostka z Brzyny. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  8. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione od 12 stycznia 2021 r. msze św. gregoriańskie: śp. Zofia Jagieła – Księża Chrystusowcy w Poznaniu; śp. Mieczysław Łacny – ks. Michał Żarnecki w Zgierzu.