Jak prorokini Anna wychwalajcie Boga i mówcie o Nim wszystkim!

      2 lutego 2021 roku w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej zostało włączonych 26 dziewczynek. Uroczystego obrzędu wraz z poświęceniem i nałożeniem medalików Maryi Niepokalanej dokonał Ks. Proboszcz Mirosław Papier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dziewczynki od kilku miesięcy przygotowywały się do tego, ważnego dla nich dnia poprzez uczęszczanie na wspólne spotkania. W tym czasie poznawały postać Matki Najświętszej, modliły się i pilnie ćwiczyły się w wypełnianiu Pięciu zadań dziecka Maryi. To wielka radość, że do grupy dołączyło kilkanaście nowych dziewczynek. Wszystkim zależy zaś na tym, aby pogłębiać więź z Maryją, która przecież patronuje naszej parafii i zarazem by już od najmłodszych lat jak prorokini Anna dostrzegać obecność Boga i wychwalać Go swym życiem” – mówi opiekun grupy Ks. Mateusz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liturgię samodzielnie przygotowały dziewczynki: z wielką ochotą czytały Słowo Boże i modlitwę powszechną, śpiewały psalm i niosły dary do ołtarza.

„Było pięknie! To wyjątkowy dzień dla nas. Na pewno będę pamiętała ten dzień do końca życia. Było super! A medaliki Matki Bożej są piękne! ” – mówi Nikola.

Dla Łucji i Kamili Święto Ofiarowania Pańskiego to wielkie przeżycie a zarazem radość z możliwości naśladowania Maryi w codziennym życiu, zwłaszcza w postawie słuchania słów Pana Jezusa.

Na zakończenie Mszy Św. Ks. Proboszcz Mirosław pogratulował nowym maryjkom odwagi w podążaniu za wzorem Matki Bożej. Wyraził wdzięczność szczególnie rodzicom dziewczynek, którzy w dobie pandemii, z poszanowaniem wszelkich zasad sanitarnych posyłali swoje dzieci na spotkania. To wielkie, Boże dzieło na pewno zaowocuje dobrem w ich rodzinach.

Drogie dziewczynki! Jeszcze raz gratulujemy wam wejścia na drogę Maryi, która wiedzie prosto do Jezusa! Modlimy się aby Ona zawsze Was wspierała wszelkimi łaskami i opieką. Dziękujemy, że jesteście dla nas pięknym, dziecięcym świadectwem wiary oraz pobożności! Niech Wasze rodziny cieszą się tym darem i wzrastają w świętości! Jak prorokini Anna wychwalajcie swym życiem Pana Jezusa i głoście Jego miłość do wszystkich ludzi! Szczęść Boże!