PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: po Mszy św. o godz. 6:30; 16:30 i 19:00, w niedziele o 14:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. W najbliższy piątek Ksiądz Proboszcz Mirosław przeżywa swoje imieniny. Na modlitwę w intencji Solenizanta zapraszamy w tym dniu podczas każdej sprawowanej Mszy Świętej.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  5. Młodzież z klasy VIII przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św. i spotkanie organizacyjne.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej świątyni oraz dzieła duszpasterskie.
  7. Spotkanie DSM w piątek o godz. 15.30.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Celusta z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.