W minioną niedzielę 21 marca 2021 roku, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii oraz wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza, której szeregi poszerzyły się o pięciu nowych lektorów. Uroczystego obrzędu błogosławieństwa dokonał Ksiądz Proboszcz Mirosław Papier.

Chłopcy przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez cykl spotkań biblijno – liturgicznych (tzw. „kurs lektorski”), który poprowadził opiekun grupy – Ks. Piotr Bieś. W trakcie spotkań kandydaci poznawali dogłębnie zasady proklamacji Bożego Słowa w zgromadzeniu liturgicznym, jak również uczyli się podstawowych zasad fonetyki i retoryki. Odkrywali również wielką rolę Bożego Słowa w życiu człowieka wierzącego i Kościoła. Nie zabrakło również wiadomości z zakresu sprawowania czynności liturgicznych.

Podczas niedzielnej uroczystości Ks. Proboszcz dokonał poświęcenia nowych strojów liturgicznych kandydatów – alb, w których od tej pory nowi lektorzy będą posługiwać przy Ołtarzu. Nie zabrakło słów gratulacji i życzeń, aby Boże Słowo było dla chłopców światłem oświecającym ich własne życie.

Nowym lektorom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na drodze nowej posługi i w realizacji zadań z niej wypływających na większą Chwałę Bożą! Wszystkiego dobrego!

Więcej zdjęć z wydarzenia – zobacz w galerii.