NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
 2. Wobec sytuacji epidemii i dość poważnych obostrzeń (szczególnie teraz) nie jest możliwe, aby równocześnie w kościele (wewnątrz) mogło zgromadzić się nas tyle, ile by chciało. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Bardzo prosimy o bezwzględne zachowanie limitu 25 osób wewnątrz kościoła; o zachowanie dystansu 1,5 m w ławkach, w kolejce do konfesjonału i Komunii św.; noszenie maseczek i dezynfekcję dłoni.
 3. Sakrament pokuty sprawujemy codziennie w czasie Mszy św. rano i wieczorem.
 4. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18:00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 23:00.
 5. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Przystrójmy w tym dniu krzyże w naszych domach i przy drogach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17:30 i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wypada I piątek miesiąca. Komunia św. tylko na Liturgii wielkopiątkowej. Warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
 6. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18:00. Po liturgii – adoracja krzyża i przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. Ze względu na pandemię nie będzie można krzyża całować i dotykać. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 7. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 20:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Jazowsku od 8:00 do 12:00 co pół godziny, Kadcza i Brzyna o godz. 10:00. Błogosławieństwo będzie na zewnątrz kościoła i kaplic.
 8. O godzinie 20:00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki. Nie będzie procesji rezurekcyjnej!
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00; Brzyna 9:45. Zachęcam by na sumę przyjść w strojach regionalnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!
 10. Msza św. chrzcielna będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00! Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni, remont, kwiaty do grobu i dzieła duszpasterskie.
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 14. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 15. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Leonia Kołodziej z Łazów Brzyńskich. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.