NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia liturgii Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: kapłanom, szczególnie za ofiarną posługę w konfesjonale i przygotowanie liturgii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, śpiewającym Mękę Pańską, grupie osób zaangażowanych w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, druhom strażakom.
  2. Jutro – drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00 – Msza św. chrzcielna. Taca zbierana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na UPJP II w Krakowie i KUL w Lublinie.
  3. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.
  4. W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. wieczorna.
  5. Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  6. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy Św. odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  9. Zmiana tajemnic dla Bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 7:00.
  10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.